Про цирк / Історія Дирекції

Історія Дирекції

Державне підприємство «Дирекція пересувних циркових колективів України» є державною організацією та підпорядкована Міністерству культури та інформаційної політики України.
До складу Дирекції входить 8 циркових колективів ( штат – 255 одиниць). Умови роботи циркових колективів носять постійний роз'їзний характер, тобто щоденно переїжджають з одного місця гастролей в інший, де проводять циркові вистави для жителів сіл, селищ, районних і обласних центрів, де відсутні стаціонарні цирки. Також проводять циркові вистави безкоштовно дітям-інвалідам, дітям – «чорнобильцям», дітям – сиротам та іншим, матеріально незахищеним дітям, за що систематично колективи отримують письмові подяки від керівництва районів.

За 70 років свого існування Дирекція перенесла ряд реорганізаційних змін і змін місця розташування.

Українська група «Цирк на сцені» (група атракціонів № 5) створена 29.07.1950 р. (м. Москва) і була підпорядкована ВТПО «Союздержцирк».

31.01.1972 р. Українська група «Цирк на сцені» перейменована в Дирекцію українських колективів «Цирк на сцені» ВТПО «Союздержцирк».

16.12.1991р. Дирекція українських колективів «Цирк на сцені» ВТПО «Союздержцирк» перейменована в Дирекцію пересувних циркових колективів України і перейшла в підпорядкування Міністерства культури України, а згодом ввійшла в склад ТО «Державна циркова компанія України».

07.02.2007р. Дирекція пересувних циркових колективів України перейменована в Державне підприємство «Дирекція пересувних циркових колективів України» і на даний час підпорядкована Міністерству культури і туризму України. Основними напрямками діяльності Дирекції є: збереження та розвиток національного циркового мистецтва.

За роки своєї творчої циркової діяльності Дирекція постійно проводила показ та пропаганду українського циркового мистецтва, як на території України, так і за її межами. Неодноразово артисти Дирекції побували на гастролях в Польщі, Чехії, Ізраїлі, Кіпрі, Франції, Німеччині, Китаї, Лівані і республіках колишнього Союзу РСР.
Протягом всього творчого існування Дирекція займала призові місця серед Дирекцій ВТПО «Союздержцирк», як високорентабельна творча циркова організація.

Її артисти систематично приймали участь в оглядах-конкурсах циркового мистецтва, де неодноразово нагороджувалися Почесними грамотами та Дипломами. Високим досягненням в процвітанні циркового мистецтва була участь артистів Дирекції в червні 1989р. в місті Ворошиловграді в огляді-конкурсі, присвяченому 70-річчю Радянського цирку. За великі творчі досягнення Дирекції присвоєна перша премія і звання Лауреата Всесоюзного конкурсу.
Теперішній творчий склад Дирекції направляє всі зусилля для розвитку Українського національного циркового мистецтва, готуючи нові номери та атракціони для подальшої їх роботи в циркових колективах, також вдосконалюється професійний рівень раніше випущених номерів.

Циркові програми колективів дуже різноманітні, феєричні та масштабні, де править Його Величність трюк... Артисти своєю професійністю, легкістю виконання складних трюків заряджають глядачів своїм задором, щирістю виконання, дарують радість, бадьорість, гарний настрій та прекрасну майстерність.
В програмах представлена вся різноманітність циркових жанрів: повітряні гімнасти, акробати, жонглери, еквілібристи, номери оригінального жанру, антипод, каучук, ілюзія, фокуси, факіри, йоги, клоуни, тощо. В програмах приймають участь різноманітні дресировані тварини: ведмеді, поні, крокодили, удави, верблюди, дикобрази, собачки, мавпи та інші. Циркові програми колективів Дирекції проходять на високому художньо-професійному рівні.
Молоді артисти – випускники Київського коледжу естрадного та циркового мистецтва та інших міст приходять в Дирекцію в надії з повною віддачею реалізувати знання, майстерність, які отримали, а наша задача – створити їм для цього відповідні умови.

За роки свого існування Дирекція вирощувала молоде покоління творчого складу і дала путівку в циркове життя сотням артистів цирку і особисто виростила дюжину заслужених артистів, деякі із них і сьогодні разом з молодими артистами прославляють творчий український цирк і несуть циркову культуру в маси незалежної України.

Циркове мистецтво – це один із найдавніших, найвидовищніших і найулюбленіших жанрів мистецтва. Циркова галузь в Україні має свою історію та здобутки, які визнані на світовому рівні.

Вгору