Про цирк / генеральний директор

Книш Павло Петрович

Генеральний директор - художній керівник
Заслужений Артист України

Свою трудову діяльність він розпочав у 1966 році. З 1972 року працює в Дирекції пересувних циркових колективів України спочатку інспектором атракціону «Мотогонки», режисером-постановником циркового колективу Дирекції, заступником директора з творчої роботи Дирекції, а з 1990 року переведений на посаду директора.
У 1993-1994 роках працював генеральним директором "Київського цирку". З 1994 року працював директором - художнім керівником, а з 2002 по 2005 рік генеральним директором - художнім керівником Дирекції пересувних циркових колективів України. З 2005 року по 2007 рік працював генеральним директором - художнім керівником Державної циркової компанії України, а з 2007 року по теперішній час працює генеральним директором - художнім керівником ДП "Дирекція пересувних циркових колективів України". Павло Петрович здійснює адміністративне і художньо-творче керівництво колективами Дирекції. Під його керівництвом створюються нові циркові програми, постійно готуються нові сценарії. Підтримується високий художньо-мистецький рівень колективу артистів, які демонструють високопрофесійне циркове мистецтво для населення України, забезпечується ідейно-політичний рівень уявлень. Організовує та проводить шефські уявлення, благодійну діяльність для дітей, ветеранів війни та інвалідів.

Павло Петрович - як режисер-постановник, організатор і художній керівник виявляє неординарний творчий характер, працьовитість, наполегливість і принциповість, глибоке знання ввіреного йому справи, про що свідчить висока результативність його діяльності у розвитку циркового мистецтва України. Є головою художньо-експертної ради ДП «Дирекція пересувних циркових колективів України», членом художньо-експертної ради Цирковий Компанії України.

За вагомий внесок у розвиток циркового мистецтва, високий професіоналізм Указом Президента України від 2 серпня 2000 року № 953 нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня. За особистий внесок у розвиток і зміцнення Української держави в 2001 році відзначений «Подякою Президента України». У 2001 році нагороджений Почесним знаком Міністерства культури і мистецтв України за багаторічну плідну роботу в галузі культури. За вагомі досягнення у творчій діяльності, багаторічну сумлінну працю та за високу професійну майстерність в 2003 році нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України. У 2005 році - Почесною відзнакою Мінкультури «За досягнення в розвитку культури і мистецтв». У 2005 році нагороджений медаллю Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» за вагомий внесок у розвиток культурно-просвітницької роботи. У 2010 році нагороджений Грамотою Верховної Ради України.

Книш Павло Петрович має заслужений авторитет не тільки серед працівників Дирекції, а й по всій цирковий галузі, як художній керівник, створив 8 творчих програм (колективів), а саме: колектив «Вогні Києва» – керівник Коломієць О.І., колектив «Промінь» – керівник Кравченко С.О., колектив «Орбіта» – керівник Ермакова Н.Ю., колектив «Дніпро» – керівник Остапчук В.М., колектив «Сучасник» – керівник Валієв В.Х. , колектив «Вогник» - Голуб В.О., колектив "Райдуга" - керівник Коломієць Т.В. та колектив "Романтики". Всі колективи сьогодні працюють на високому творчому рівні і обслуговують глядачів у найвіддаленіших населених пунктах нашої незалежної держави.

Вгору